Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ke: Voliči posúdia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hodní a nevinní komunisté

naozaj výborný článok

a najmä - faktografický. Nie sú v ňom samé kydy, ako sa tu objavujú v niektorých článkoch. Aké je teda riešenie? Komunistickou stranou v bývalej ČSSR (vrátane tých vylúčených) prešlo cca 3-4 mil. ľudí. Na Slovensku to môžeme odhadnúť na 1 mil. Takže ak ide o zločincov, ktorí by všetci mali niesť následky za svoje členstvo v KSČ (a to beriem do úvahy aj úmrtnosť), bolo by treba zriadiť:
- koncentračné tábory
- alebo rozšíriť kapacitu väzníc najmenej 100x
- kúpiť kus Sibíri a vyviesť ich tam
- event. zaviesť tresty smrti a vystavať cca 50 nových krematórií
- zriadiť tábory nútených prác...atď., atď.
Nechcem sa podielať na tom, aby sa naša spoločnosť vrátila do 50. rokov!!! Najväčšou satisfakciou pre obete bude istotne to, že sa zverejnia ich príbehy ako aj identity tých, ktorí ich majú na svedomí. Vrátane tých, ktorí vedeli a mlčali. Takže koľko zostane v SR tzv. "čistých" občanov? Lebo - ten, kto nezabráni zločinom, je sám vinný. Domnievam sa, že tu je miesto pre UPN a nie pre zavádzanie nových lágrov. Záverom: zásadne nesúhlasím s kolektívnou vinou, nakoľko práve ňou sa komunisti oháňali pri represiách voči vojakom, sedliakom, živnostníkom...atď. Som presvedčený, že kolektívnou vinou sa oháňajú práve tí, ktorí nesú najväčšiu časť viny rovnako, ako robili novodobí komunisti po 2.sv. vojne za svoju nečinnosť v nej. Je všeobecne známe, že do represívnych zložiek vstupovali najmä tí, ktorí donášali Gestapu, pôsobili v Hlinkovej garde (s ktorou nemal páter Hlinka nič spoločné) alebo ťažili z lojality k fašistickému štátu. Tí, ktorí volajú po kolektívnej vine tak robia buď z nevedomosti alebo zo zištných dôvodov, ako napr., ľutujem, zakladateľ tohto blogu.
Moje riešenie spočíva v umožnení vyšetriť konkrétne zločiny, justične potrestať vinníkov vrátane tých, ktorí umožnili svojou ústavnou činnosťou zločiny páchať (tu nemá miesto imunita ani premlčanie), široko publikovať prípady perzekúcie, dostať tieto poznatky do škôl. Aby už nikdy nemuseli ľudia umierať za svoje názory, presvedčenie. Právne vyriešiť zákaz šírenia totalitných ideológií a zákaz účasti v ústavných funkciách pre ich šíriteľov. Som presvedčený, že obete komunizmu ale aj fašizmu by s týmto postupom súhlasili.
 
Hodnoť

 

Výpredaj mestského majetku za vskutku symbolické ceny pokračuje (ta šak keď plochu na NO predali za bagateľ, tak čo sa dalo čakať)... Mne asi za toľko nepredajú. :)
Z občasníka AHInfo:
DPMK dostane 418 mil. Sk
(rok 2007: 400). Zvýšením cien lístkov má DPMK získať ročne 30mil. Sk. Vodiči hrozia štrajkom aby boli splnené ich mzdové požiadavky. Za tejto situácie by sme mali začať premýšľať nad vytvorením konkurenčného prostredia v mhd. Buď rozdelením DPMK na viac firiem a ich privatizáciou, buď umožnením využívať
trasy mhd inými prepravcami alebo inou kombináciou.

Pražský Dopravní podnik skončil loni se ztrátou 1,8 miliardy
http://ekonomika.idnes.cz/praz...
Pri dotácii 7.146 mld CZK
Samozrejme tu a tam sa úroveň MHD _NEDÁ_ porovnávať. Tam je Ikarus už iba ako muzeálny kúsok vo vozovni Střešovice. :) Tam jazdia aj 40-ročné električky, pričom naše nemajú ani polovicu a vyzerajú ešte horšie ako ich pražské sestry. Tam človek nenájde toľko rozhajsaných tratí ktoré sa postupne prepadávajú do zeme. Atď.
V roku 2001 sa mal sprivatizovať DPB ešte keď v BA primátoroval Kresánek. Malo sa to udiať pod rukou, aby o tom cestujúca verejnosť nevedela. Nakoniec sa od toho v BA upustilo z tohto dôvodu:
Pretože si mesto uvedomilo, že zatialčo keď nezaplatia načas mestskému podniku, ten môže len držať hubu a krok, keby to bol súkromník, tak ten nemá problém zo dňa na deň dopravu zastaviť až do zaplatenia. A to potom treba ísť vysvetľovať občanom mesta, že im zrazu nič nejazdí, že sa dôchodcovia nedostanú do nemocnice, deti do školy, ľudia do práce atď. Samozrejme to sa prejaví negatívne v meste, nakoľko tu ohromne vzrastie individuálna motorizácia, pre ktorú nie je vybudované absolútne nič. A tí už naspäť do MHD nepresadnú. Ale naspäť k DPMK, keď sa volili riaditelia jednotlivých úsekov, tak horúci kandidát na riaditeľa dopravy a techniky bol dlhoročný vedúci prevádzky autobusovej (alebo cestnej) dopravy, dnes už riaditeľ SAD Poprad. Tento človek si spravil z dodáviek pre Košice nevhodných 15m dlhých Solarisov biznis. Samozrejme nebol sám čo na tom profitoval. Lenže keď štát prestal dotovať MHD od 1.1.2005 prameň vyschol. Ním sa mala začať postupná privatizácia DPMK (najprv dielne a potom zrejme zvyšok, predpokladám, že by to bolo podobné ako v BA - teda v tichosti). Som rád, že to vyhral niekto iný, lebo jemu by šlo iba o vlastné vrecko. Mimochodom, zopár šedých eminencií tam ešte stále zostalo, ale niektorých drží samo mesto, alebo sú to proste starí kamaráti a ich nemôžeme prepustiť, aj keď nič nerobia ale peniaze idú a idú. Pričom takým vodičom čo jazdia denne aj 13 hodín, prichádza aj po tom "zvyšovaní" miezd o 5% na účet nižšia mzda ako pred zvýšením, lebo daň z toho je väčšia. A čo sa týka toho štrajku - nemajte boj, nebude. Vodiči sú nejednotní, lebo sa boja, alebo im to je jedno (a kto nechce štrajkovať, tomu brániť nemožno). Verejná doprava je výkladná skriňa každého mesta, tu však je tá skriňa dávno zvnútra vybrakovaná a nikomu to nevadí...

Však dajak bolo, dajak budze. Nabudúce treba znovu zvoliť triumvirát SDKÚ-KDH-SMK. ;)
 

 

A ešte jedna vec čo som zabudol spomenúť: kde je výročná správa DPMK za rok 2007 (na webe dpmk nie je)? Vsjo jasno, niet tam čo napísať? Zaujímal by ma jej obsah. Snáď nie je verejným tajomstvom.
 

MHD ako hlavny dopravny system

ma viacero vyhod. Tieto treba podrzat. A je uplne jedno, ci sa na mhd bude podielat
dpmk, eurobus alebo xy dopravca. Ak aj vsetci dopkopy - vzdy podla pravidiel hry
tak, aby nedoslo k vypadkom. Strasenie dochodcami si strcte niekde.
-
Ludia nad70 maju dopravu cez dpmk v Ke zdarma. PRECO? Preco sa maju ostatni
vyskladat na ich cestovanie zadarmo? Kolko takto straca dpmk? Kolko straca mesto
dotovanim dpmk a ich neefektivnou cinnostou? Namiesto znizovania dotacii sa kazdo-
rocne zvysuju. A pritom mesto ZUFALO potrebuje peniaze napr. na komunikacie.
Na zlepsenie zivotneho prostredia, na vyplatenie pozemkov pod skladkou Myslava,
aby mohla byt rekultivovana pomocou penazi EU, treba 200+mil. Sk
-
Vodici dpmk su pbiedne plateni a tak sa potom aj spravaju k nam - svojim zakaznikom.
Uradnici v dpmk, management poskladany z poslancov a volenych stranickych kamosov,
toto je zaruka vyssej efektivity? Nie. Iba konkurencia. A mhd zalozenej na konkurencnom
zaklade mesto moze davat bonusy. Moze.
 

 

Pozrite pán Halenár, MHD bude stratová aj keď ju bude robiť súkromník a nie mestský podnik. Prečo?
1. Lebo premáva NEPRETRŽITE v PRAVIDELNOM INTERVALE. To znamená to, že keď je na cestovnom poriadku napísané, že o (napr.) 9:00 musí ísť autobus zo zastávky XY a na nej nikto NESTOJÍ. ON ÍSŤ MUSÍ, lebo cestovný poriadok je pre dopravcu ZÁVÄZNÝ (tým, že tam tie odchody zverejnil). Tam vzniká tá strata (nemusí sa totiž nazbierať toľko cestujúcich, aby tú prevádzku konkrétneho spoja linky zaplatilo). A nikto nemôže niekoho nútiť, aby práve išiel a pomohol znížiť stratu. :)
2. Strata vzniká samozrejme poskytovaním rôznych zliav (študentské za polovicu, deti do 6r zadarmo, dôchodcovia od 70r zadarmo) a majú to tak aj INDE (PO, ZA, BA, v Čechách).
Súhlasím s tým, že keď poskytne lepšie služby za menej peňazí, tak netreba DPMK držať. Avšak aj ten bude pýtať od mesta peniaze na vykrytie straty. Zrejme to bude menej, ale dotácia do MHD bude musieť byť tak či onak. Isté prostriedky sa dajú využiť aj z fondov €Ú, ale na to musí byť projekt a keď nebude, nebudú ani prostriedky (tie sa však môžu dať len na obnovu infraštruktúry na žiadne platy ani nič iné).
Aj SADky čo sa sprivatizovali za Dzurindovej vlády a sú v rukách súkromníkov, žijú z dotácií, ktoré im poskytujú jednotlivé kraje? Tak ako to?
BTW, mňa absolútne nezaujíma, že mesto nemá peniaze. Nech si ich ide pýtať od Schustera a od všetkých čo mu vtedy odklepli tie jeho megalománie. A čo vravíte na to, že keď DPMK prehrá spor s OutClaimom, bude musieť zaplatiť 43 miliónov. Kde sú nasledovní ľudia: Vozárik, Bendžala, Titl, Popovič, Franková a Jaššo, čo túto škodu spôsobili? Už ich materské strany akosi rýchlo odpratali...
Ja som do DPMK nenominoval neschopákov za SDKÚ, KDH a spol., čo bez akéhokoľvek rozmýšľania zdvihli minulý rok ruky (okrem GR DPMK) za zrušenie trolejbusov, lebo sú vraj drahé. :) To je ich jediný "prínos". To že infraštruktúra stála okolo 1 mld. Sk a dal nám na to štát (teda všetci občania Slovenska) ich zjavne nezaujíma (asi to chceli zaplatiť zo svojich vrecák). To sú tí "podnikavci" z SDKÚ, KDH. Všetci snívate o konkurencii (námestník primátora dokonca o MHD zadarmo), ale model doteraz neviete predstaviť (len si prosím nebrať príklad z Bystrice). Snáď sa ho dočkám, ale s podrobnosťami. :) Viete, v tomto meste niet takého čo by vedel robiť MHD na úrovni, a aj keby som vedel pozháňať tých čo by to vedeli, neprešli by, lebo by neboli v správnych stranách. :)
 

 

A čo sa týka toho nedostatku peňazí. Prečo je v meste dohromady 357 poslancov a 22 miestnych a jeden veľký parlament? Koľko peňazí ide len na ich platy a na platy magistrátu (a ďalšie výdavky - celkovo ročne)? Tipujem, že je to celkom zaujímavá sumička z ktorej by určite bolo aj na vykúpenie pozemkov skládky v Myslave aj na ihriská a aj na iné. Koľko je plat poslanca a na čo všetko sa zvyšok mesta skladá? Prečo mesto otáľa so zredukovaním MČ na nižší počet? A rozpráva sa až o roku 2011 (to samozrejme dovtedy zapadne prachom, vtedy budú iné problémy). No lebo by kamoši prišli o fleky. Tam sú ako jedna veľká rodina. :)))
.
Ak treba niekde razantne znižovať výdavky, tak je to v prvom rade magistrát a tých 357 poslancov (načo nám je ich preboha toľko? čo robia? četujú na azete ako Bajus?). Tam sú rezervy a až keď sa všetky prostriedky hľadania rezerv vyčerpajú, potom sa spolu bavme kde inde ešte treba hľadať rezervy. ;)
 
Hodnoť

Aké jednoduché

Osobne uznávam prácu p. Halenára ako aktívneho poslanca mesta. Nastavuje vlastnú kožu, aby aspoň niečo zmenil podľa „obrazu svojho“. Ďakujem mu za informácie, ktoré sa ku mne dostávajú prostredníctvom jeho AHinfo. Môže ho tešiť, že pri najbližších voľbách ich istotne využijem. Po obdržaní čísla 10 však musím reagovať nie na jeho poslaneckú prácu, ale na zjednodušovanie a bohužiaľ aj klamanie verejnosti.
Vo viacerých článkoch a naposledy v článku Pavel Wonka delí spoločnosť na komunistov a na tých, ktorí nevedeli. Také delenie je nepravdivé, zavádzajúce a koniec koncov, delenie občanov na „tých druhých“ sú praktiky, ktoré sám odsudzuje! Nejde o schizofreniu, ale o hrubé zjednodušovanie v záujme jeho politického uplatnenia. Desaťtisíce komunistov tiež nevedelo (možno státisíce), alebo si p. Halenár myslí, že na straníckych schôdzach sa rozoberali zločiny Štb či straníckeho vedenia? Množstvo komunistov pracovalo poctivo a tak ako „mlčiaca väčšina“ spoločnosti nemalo tušenia o veciach, ktoré vyšli na svetlo sveta po roku 1989. Ja ale chápem to Halenárovo delenie, je v záujme jeho politickej kariéry.
P. Halenár verejne prehlásil, že sa hanbí za svoju mamu, ktorá bola evidovaná v zozname Štb. Nemal ani potuchy prečo, ale pošpinil jej pamiatku. Ona ako každý iný človek chcela uživiť svoju rodinu a normálne žiť, ale na tejto ceste sa jej postavila do cesty Štb. Ako ju mala prekročiť? Bola si vôbec vedomá o čo ide? A vôbec, čo vypovedá nejaký zoznam o človeku a jeho činnosti? Zrejme ak by v tom zozname nebola, p. Halenár by nebol tým, čím je dnes.
Priam smiešne vyznieva jeho vyvinenie sa za 40 rokov vlády KSČ. Vraj (ako napísal do svojho staršieho AHinfo) necíti žiadnu vinu za minulosť, on iba chodil k voľbám a volil kandidátov Národného frontu ako každý iný! Aké je to jednoduché, nie? Ja som odteraz čistý ako ľalia, to všetko oni! Nechcem a nebudem súdiť občanov za ich postoje, ale budem súdiť každého sudcu. Prežil som väčšinu života v systéme, o ktorom je reč, takže mám právo sa vyjadriť. Odhadujem, že som o niečo málo starší. Bola to naša generácia p. Halenár, narodená v 50. a 60. rokoch, ktorá je zodpovedná za to, že sa režim udržal tak dlho pri moci. Neboli sme nakazení predvojnovou chudobou, ani vojnou, dokonca ani povojnovými zločinmi. V čase normalizácie sme mali možnosť niečo urobiť. Kde sme teda boli, pán Halenár? Kto vám dal právo deliť ľudí? Kto vás zbavil viny za našu minulosť? Vy sám? Gratulujem!
V svetle týchto faktov sa vaša práca dehonestuje. Mali by sme sa všetci pričiniť o to, aby už nikdy viac neboli ľudia perzekvovaní za svoje názory, aby mohli slobodne žiť. A to je to najlepšie pokánie, ktoré môžeme urobiť. A skutočných zločincov za ich skutky budú musieť súdiť naše deti, lebo my sami to nedokážeme. A to je náš ďalší hriech, ktorý aj vy pomáhate prehlbovať. Je mi vás ľúto, lebo sa stávate presne tým, čo kritizujete na svojich politických odporcoch. Hovorí sa tomu... (ak ste toho schopný, doplňte si sám).
 

Vy ste boli v KSC/KSS?

Co som napisal ohladom volieb za KSC? Toto:
-
Zo strachu pred StB som s odporom volil „kandidatku
Narodnej fronty“ a tak prispieval k 99.9% ucasti na
volbach. Kedykolvek si na tie volby spomeniem, citim
sa zahanbene.
-
V case normalizacie ste mohli nieco urobit? Tak ste mohli.
Ja som v case normalizacie studoval.
Vy moju pracu mozte hodnotit na zaklade mojich vysledkov.
Zatial ste tak neucinili. Vysledkov mojej prace ako poslanca
ste sa nedotkli. Vadi vam len pisanie o komunistoch. Boli st ev KSC?
 

ľutujem

Rok 1989 vyvolali študenti. V čase normalizácie som tiež študoval, no a čo? Opakujem: mohli SME niečo urobiť! Bohužiaľ potvrdzujete, že nie ste schopný sebareflexie, že s veľkou ľahkosťou prehadzujete vlastnú vinu na iných. Je to typické pre politikov, dokonca už aj tých drobných. Prečo píšete, že "STE mohli niečo urobiť"? Zasa je to v tom istom svetle: "za všetko môžu oni, ja som nič nemohol". Ale ja som hovoril a všade hovorím o NÁS, do kategórie tých, ktorí nič neurobili zahŕňam aj seba. Vaše "zahanbenie" za volenie kandidátov NF iba dokazuje, že ste mohli, ale neurobili ste nič, bohužiaľ vedome! Ja som volil bez strachu a zahanbenia, ani ma nenapadlo, že môžu byť aj iné voľby. Vopred priznávam naivitu a neschopnosť zdravého úsudku. To však musím niesť sám. Zato sa nesnažím o žiadnu verejnú funkciu, priznávam zlyhanie.
Nedovolím si hodnotiť komplexne Vašu prácu, nie som ani sudca, ani kádrovák. Písal som, že Vám ďakujem za informácie a vyjadril som uznanie za Vašu prácu. Tým som napriek všetkému vyjadril svoje OSOBNÉ a subjektívne hodnotenie na ňu. Prečo teda klamete, že som sa jej ani nedotkol? Zdá sa, že som sa dotkol iba Vášho citlivého ega. Ak by mi vadilo Vaše písanie o komunistoch, nezapojím sa do diskusie a Vaše AHinfo hádžem do kanála. Dúfam, že súdnemu človeku je jasné, že tak nerobím. Práve naopak, treba písať o minulej ale aj súčasnej dobe, treba odhalovať zločiny konkrétnych ľudí v minulosti aj v súčasnosti. Ja sa však pýtam, koľko zločincov bolo zobraných na zodpovednosť? Ja osobne sa nepamätám na žiadneho. Naopak, pamätám ich volenie dokonca do najvyšších funkcií aj po roku 1993 a neskôr! Také kvákanie o tom, že komunisti sú svine, že môžu za všetko, že ...atď. podľa môjho názoru uráža práve OBETE komunizmu. A najmä - odvádza pozornosť od ozajstných zločincov! Čo ste urobili Vy - teraz, keď ste slobodný - aby boli zločiny potrestané? Nič. Iba mlátenie prázdnej slamy. Ak sa opäť spýtate, že čo som urobil ja, vopred priznávam: nič. Nehrniem sa však do politiky a nekvákam do vetra bez výsledku. A skrývať sa za utrpenie Pavla Wonku je naozaj nenáležité!!!
Neviem čo alebo kto Vám dáva právo sa ma pýtať na to, či som bol v KSČ. Ste previerková komisia? Ak Vám odpoviem akokoľvek, aj tak to spochybníte. Len na zamyslenie - myslíte, že toto by napísal komunista? Ja som sa Vás nepýtal na nič, ani na číslo Vašich topánok, ani na Vašu minulosť. Zaoberal som sa iba JEDNÝM aspektom Vašej VEREJNEJ činnosti. Ste na platforme, kedy je pre Vás podstatné KTO hovorí a nie ČO hovorí. Treba, aby ste si pripomenuli hystériu okolo Charty 77, alebo Několika vět. Málokto vedel, čo hovoria, ale takmer všetci vedeli, že sú to "zločinci a vyvrheli". Toto je aj Vaše chápanie diskusie. Nemyslíte si, že rok 1989 oslobodil aj komunistov? Odhalením podstaty a zločinov komunizmu dostali možnosť slobodnej voľby.
S ľútosťou zisťujem, že pán Halenár, akého som si predstavoval, neexistuje. Nie je totiž schopný čeliť argumentom, nie je schopný niesť kríž viny a nie je schopný sa s ňou vysporiadať. Namiesto neho vidím niekoho úplne iného. Verte, nie je to dobrý pohľad. Som z obvodu, za ktorý chcete kandidovať do zastupiteľstva KSK. Ak chcete uspieť medzi straníckymi kandidátmi, Vašou jedinou šancou je pravda. Pravda o Vás, o nás, o minulosti aj súčasnosti, o budúcnosti. Zatiaľ - bohužiaľ.
Nechápem, prečo ste založili tento blog, ak neunesiete vyjadrenie názoru iných, dokonca ani názory Vašich "fanúšikov". Prišli ste o priaznivca. Nebojte sa, iba o jedného - mňa. Ubezpečujem Vás však, že je mi z toho smutno. Ak som Vás niečím urazil, ospravedlňujem sa.
 

Pán Halenár...

Pán Halenár,myslím si,že v predchádzajúcej reakcii Vám to bolo jasne natreté. Ste demagóg,ktorý sa zachoval k svojej matke horšie ako celý ústredný výbor strany. Čo chce takýto človek vo verejnej správe? Tie Vaše výkriky sú často nepravdivé a zavádzajúce. Len to čo Vám vyhovuje.
Myslím si,že by ste sa mali liečiť,pretože i Vaše správanie na verejnosti je úbohé a psychiater by už vedel určiť Vám presnú diagnózu . Ste úbožiak a neurotik.
 

Mam radost, ze ma zacinate poznavat

Celim argumentom ako tieto vase:
-
1. "Po obdržaní čísla 10 však musím reagovať nie na jeho poslaneckú prácu, ale..."
Moja odpoved: vam vadia iba komunisti. A je to vidiet v pomere textu, co venujete
kritike mojej osoby vo vztahu k minulosti a svojej obhajobe clenov KSC.
2. "Priam smiešne vyznieva jeho vyvinenie sa za 40 rokov vlády KSČ. Vraj... necíti
žiadnu vinu za minulosť...
Presny text ako sa hanbim zakazdym, ked to pride na pretras, je vyssie.
3. Verejne som poprosil o odpustenie co urobila moja mamka. Nikde, ze sa
za nu hanbim.
-
Vase utoky na moju osobu neznamenaju nic ine, ze sam citite problem s KSC.
Ak by tomu tak nebolo,ste aspon ticho, a neobhajujete zlocincov clenov KSC.
-
Mam radost, ze ma poznavate. Hlas od ludi akym ste aj vy, by ma iba priviedol
do rozpakov.
 

opäť klamete

napísali ste celkom jasne, že sa hanbíte za svoju mamu! Nič na tom nezmení vaše opätovné klamstvo. A dôrazne vás žiadam, aby ste neurážali obete komunizmu. Totiž, nie je to etické (ak vám to niečo hovorí), aby sa cez ich doráňané chrbty niekto dral ku korytu!!! Príliš to pripomína ich trýzniteľov. Za majstra prekrúcania som doteraz považoval Husáka. On tiež používal metódu vytrhávania iba toho, čo sa mu hodilo a potom s elánom jemu vlastným vyvodzoval závery o zrade a pomste. Brzdite, ste už tesne za ním!
A čo vám dáva právo ma urážať???? Slušne som napísal svoj názor a od vás sa mi dostalo iba jedovatých slín. Veruže nie som to ja, kto má problém! Ste arogantný a budem veľmi rád, ak ma taký človek nebude zastupovať v žiadnom poslaneckom zbore. Teší ma, že som vás spoznal a pokúsim sa o to, aby sa tohto šťastia dostalo aj tým, ktorí vám omylom dali svoj hlas. Lebo tých ďalších 1827 ľudí si nezaslúži, aby ich zastupoval niekto, komu je kariéra prednejšia, ako česť, pravda a nakoniec aj zdravý rozum. Privádza ma totiž do rozpakov, ako môže taký človek, ktorý je nekritický a ktorý nedokáže tolerovať iný názor, zastupovať čo i len jedného občana v mestskom zastupiteľstve. Lebo akonáhle sa dostanete do funkcie, zabúdate na elementárnu slušnosť a aj na tých, ktorí vám verili. A dokonca urážate aj svojich voličov, teraz už bývalých. Spomínam si, že som tento prístup už niekde videl. Kde to len bolo? Už viem - odporúčam vám, aby ste vyplnili prihlášku do KSS, nakoľko tam nájdete k sebe najbližších. A ak vám zostalo ešte troška cti, odrátajte si jeden hlas, keď budete opäť kričať do sveta, koľko "pomýlencov" vám vo voľbách verilo (ide o ten hlas, ktorý vám privodzuje rozpaky). Ja sa verejne ospravedlňujem za svoje volebné pomýlenie, ale ďakujem Bohu za to, že mi ukázal pravdu.
Ospravedlňujem sa čitateľom diskusie za to, že museli čítať tieto výlevy (aj keď ide o jeden z najmenej navštevovaných blogov, takže ich veľa nie je, ale na rozdiel od jeho zriadelovateľa si vážim každého z nich). Na svoju obranu uvádzam, že som nebol iniciátorom.
 

Pokusate sa ma urazit

ale urazka musi mat hlavu a paetu. Vam vadi to, co som napisal
o svojej mamke:
-
V tejto chvíli môžem vyjadriť iba ľútosť nad činom mojej mamky a za ňu poprosiť o odpustenie. Prepáčte.
-
Najdete si to v AHinfo c.5. To je z mojej strany ako obrana na vase vypady.
Pisete siahodlhe texty - ale napr. doteraz som nepochopil, cim spinim obete
komunistov. Textom o Wonkovi? Mozte byt konkretny? Vy osobne ste obet
alebo clen KSC?
-
Elementarna slusnost: ked si niekto pozrie vase a moje argumenty, urobi
si obrazok o slusnosti a "jedovatych slinach". Ja sa tesim, ze take diskusie
s poslancami su verejne pristupne. Sirte ich ako chcete.
 

Uplny text o Pavlovi Wonkovi

aby diskuteri mohli poznat nezmyselnost vasich vypadov voci mne
na temu Wonka.
-
Pavel Wonka umrel po tyrani, biti a muceni v komunistickom zalari apr24 1988. Dostal
sa tam, lebo podla Ustavy chcel kandidovat do Fedralneho zhromazdenia CSSR ako nezavisly
poslanec.
V 70. rokoch pre „zavadne kadrove materialy“ 3x neuspesne ziadal o prijatie na pravo.
Studoval vsak ako samouk a stal sa poradcom ludi, ktori sa nemohli dovolat svojich prav
proti statnej masinerii.
Jeho volebny program bol „perestrojkoveho“ typu. KSC v nom ale aj tak videla nepriatela.
A tak ho komunisticki sudcovia za „poburovanie“ poslali na 21 mesiacov do vazenia. Takto sa
zacalo jeho utrpenie a smrt.
Po prichode do vazenia bol brutalne zbity bacharmi. Spoluvazen Dusan Prokupek vydal
svedectvo o dlhodobom neludskom biti a muceni Pavla Wonku - casto az do bezvedomia.
Z vazenia vysiel s podlomenym zdravim. Pretoze odmietol hlasit sa na VB v rezime tzv.
ochranneho dohladu, bol v aprili 1988 opat odsudeny na 5 mesiacov vazenia. Na sud
musel byt prineseny v koleckovom kresle, lebo nevladal stat. Po 4 dnoch vazby umrel
na plucnu emboliu. Mal 35 rokov.
Mnohi si myslia, ze v 80. rokoch uz nejestvovalo ziadne prenasledovanie rezimom KSC.
Na zivotnom osude Pavla Wonku vidiet, ako sa mylia. Niekto mozno pocuje jeho
meno prvykrat. Je smutnym faktom, ze muzi ako on nie su znami. Ved koho by uz zaujimalo,
ze niekto zobral vazne fasadu prava za cias KSC a rozhodol sa kandidovat ako nezavisly
do FZ CSSR? V casoch jednotnej kandidatky Narodneho frontu bol taky cin naozajstne
hrdinstvo!
Za jeho smrt pred 20 rokmi sa nikomu nic nestalo. V CR nadalej sudi sudkyna, ktora ho
poslala do vazenia, lebo sa ako nevladny nehlasil na VB. Co z toho vyssie plynie pre
nas dnes - ked kandidovat ako nezavisli mozu uz aj komunisti?
V prvom rade uvedomit si moznost slobodne volit. A premyslat, ci volenim clenov KSC
neukazujeme svoju lahostajnost k tym co umreli, zatial co my ostatni sme nic netusili
K tym, co sa pricinili o nasu Slobodu. K hrdinom ako Pavel Wonka.
 

veľavážený 6889paco

vyvolať a urobiť niečo je diametrálny rozdiel. Ako študenti ste niečo vyvolali, napokon aj my sme to svojho času tak robili a v oveľa horších časoch, ale bez nás ostatných by ste boli akurát tak v tej zadnej časti konskej diery medzi dvoma sedacími svalmi, alebo aj o niečo nižšie.

Mohli sme niečo urobiť - je to tiež forma sebareflexie? Bola by ale v jednotnom čísle.Takto je to presne to isté, ako tie kydy pod tým a zaťahovanie iných do problému. Takto sa je ľahšie schovať pod princíp kolektívnej viny. Čiste boľševické zmýšľanie a taktika.
 

Ja som kandidátku

Národnej fronty nevolil. Urobil som to ináč a to aj bez strach z ŠTB alebo inej hávede. Jednoducho sme sa dohodli na mene kandidáta asi šiesti, že ho všetci vyškrtneme. Ten papagáj z komisie dobre že nespadol ako sa nakláňal aby videl čo za plentou robím akoho asi škrtám. Aj tak mu to nebolo nič platné ako ani nám. Voľby totiž dotyčný vyhral zo 100% počtov hlasov.
Ten červený papagáj asi musel celú noc hľadať lístok ktorý som tam hodil aby ho nahradil iným. Boľševická "demokracia".
 

kecy

zisťujem, že chudáci boľševici boli slušní a poctiví ľudia, ktorí ani len netušili o zločinoch komunizmu. Prepáčte, nemám to vo zvyku, ale takéto ***** som už dávno nečítal, len počul od tých 89. rokom postihnutých. Predtým asi nevedeli čítať ani počúvať, jedine ak stranícke obežníky, rádio Moskva, Jerevan alebo Tu fltava a počítať výhody za svoju zapredanosť.
 
Hodnoť

...je dobré,že tento blog existuje...

...aspoň mám aké také informácie o samospráve v KE...
...a čo sa komunistov týka?...všetkých členov KSČ a KSS vysťahovať do KĽDR...tam nech budujú to o čo sa celý život usilovavali !
 
Hodnoť

u mňa by bol

ešte väčší hrdina keby šiel pracovať. To by ale musel makať na niejakom podradnom mieste ako nežiadúci.
 


Najčítanejšie


 1. Dominik Parajka: Vyskúšal som najlacnejšie jazdené kombi na Slovensku - Škoda Felicia Combi test 5 322
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Igor Matovič, zastavte sa! 5 304
 3. Michael Achberger: 40 faktov o chudnutí: tieto informácie si zapamätajte 5 079
 4. Július Kovács: Kmotrík mladší, jeho skutočné povolanie? Syn. 3 832
 5. Rudolf Pado: Tak všetci stiahnime chvosty ... 2 754
 6. Miroslava Arpášová: Neverím v Borisove peniaze ani filantropiu 2 482
 7. Ctirad Klimčík: Prechmaty a prehmaty alergológov a neurológov 2 034
 8. Stanislav Martinčko: Šťastnú cestu pán Bödör!!! 1 944
 9. Ondrej Prostredník: Joch verí, že ideál katolíckej rodiny sa presadí evolučne 1 699
 10. Katarina Antenozio: Miesto, kde sa neumiera 1 550

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Sudca Špeciálneho súdu, sudca Truban, prepustil Norberta B
 2. Miriam Studeničová: Informácie! Požehnanie alebo skaza?
 3. Filip Colombo: Igor, upokoj sa
 4. Martin Pechovský: NOVÉ TITULY ZA MENOM? ALEBO AKO PREDÍSŤ „RÝCHLOPEČENIU“ A ZAMERAŤ SA NA KVALITU?
 5. Ivan Čarnogurský: Ako sme prechádzali hranicou
 6. Vladimír Bohm: Dôvod nepokojov v USA, alebo prečo nenávidíme odlišnosti a ako to vyriešiť?
 7. Miroslava Arpášová: Neverím v Borisove peniaze ani filantropiu
 8. Team Vallo pre Ružinov : Prečo sme nepodporili kúpu ružinovského parkoviska za 2.6 milióna?
 9. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle VI. Bývalá psychiatrická liečebňa v Bytčici. Kaštieľ.
 10. Štefan Vidlár: Ty Boh môj samojediný!


Už ste čítali?