Štátne vyznamenania členom zločineckej KSČ

Autor: Alfonz Halenár | 2.1.2006 o 8:33 | Karma článku: 17,96 | Prečítané:  6897x

Prezident Ivan Gašparovič vo štvrtok 1. septembra 2005 pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ústavy udelil najvyššie štátne vyznamenanie Štefanovi Lubymu. Rad Ľudovíta Štúra I. triedy - in memoriam - dostal za mimoriadne zásluhy v oblasti rozvoja právnej vedy. Bratislava 1. januára (TASR) - Prezident Ivan Gašparovič pri príležitosti dnešného výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky odovzdal štátne vyznamenania. Pribinov kríž I. triedy udelil ... in memoriam právnikovi Karolovi Plankovi, ktorý sa podieľal na príprave novej Ústavy ČSFR. Pribinov kríž II. triedy dostal... Emil Matejíček za rozvoj chirurgie. Komunista Luby sa zaslúžil o rozvoj právnej vedy. Zrejme právnej vedy za čias fašistického alebo socialistického štátu. Lebo bol profesorom práva od r. 1940 a umrel v roku 1976. Komunista Plank sedel s komunistom Lubym v komisii, čo vyhadzovala študentov práva zo štúdií pre ich pôvod. Komunista Matejíček - minister zdravotníctva SSR 1970-1986 - nasadol na normalizačný Husákov vlak a posedel si v ňom za doprovodu ruských tankov 17 rokov. Kvalitný súdruh, čo poviete?

Pozrime sa na komentár k vyznamenaniu pre Lubyho:
...v roku 1934 ukončil štúdiá na bratislavskej Právnickej fakulte UK, kde pôsobil ako asistent, od r. 1940 ako riadny profesor, na pôde fakulty i univerzity. V roku 1959 prešiel pracovať do Slov. akad. vied. Profesor Štefan Luby patril k najvýznamnejším predstaviteľom právnickej obce. Nielen ako právnik, ale najmä ako vynikajúci vysokoškolský pedagóg a vedec... Jeho dielo môžeme označiť za nadčasové a viacrozmerné. Významný vedecký pracovník a profesor občianskeho a rodinného práva pán Štefan Luby zomrel uprostred svojej tvorivej práce v roku 1976.
---
Takže tvorívá práca... Významný vedecký pracovník... Nadčasové dielo...Pripadá vám to ako vystrihnuté z Pravdy - orgánu ÚV KSS? Mne tiež.

Po tomto to vyzerá tak, že s občianskymi právami za KSČ to nebolo až také zlé...Inak by predsa nebolo udelené najvyššie vyznamenanie. Dôkazom podporujúcim toto tvrdenie je aj komunista Kandráč ako ochranca ľudských a občianskych práv na Slovensku vo funkcii ombudsmana.

Pozrite sa, čo o Lubym píše PF UK v texte o Nadácii Štefana Lubyho (excerpt):
"...Mnohí jeho spolupracovníci a najmä jeho žiaci si ho pamätajú ako zodpovedného, charakterného a vysoko vedecky erudovaného odborníka právnej vedy."
---
A teraz si pozrite, ako si asi charakterného komunistu Lubyho zapamätal jeden z jeho žiakov, keď sedel pred komisiou, ktorá vyhadzovala študentov práva pre ich pôvod:Iný text Nadácie Š. Lubyho:
"Historickoprávny a teoretickoprávny fundament všetkých diel profesora Štefana Lubyho je trvalým vkladom do slovenskej a európskej právnej teórie a bohatým prameňom, z ktorého možno stále čerpať nielen poznatky, poznanie a vedenie, ale aj poučenie o metóde, spôsobe a štýle vedeckej práce.
---

Skutočne?
Pozrime sa na úvodnú stránku Socialistického súdnictva č. 4/1970, aké témy si vyberal vedec Luby.


Luby píše o zodpovednosti socialistického štátu za škodu a o rokovaniach občianskoprávnych sekcií...Ja viem - doba bola na vedu zlá. Nik nevedel, čo si môže dovoliť a pred kým povedať/napísať. Jeho nadčasové dielo je iste niekde inde.

Text komentára o Š Lubym - ak by som ho písal ja ako zodpovedný na dnešnej PF UK - by znel asi takto:
Aj podľa zákona č. 125/1996 bol režim KSČ nemorálny a protiprávny. Členovia KSČ aktívne pracovali na udržaní tohto protiprávneho režimu. Režim KSČ s členmi ako Luby vraždil svojich odporcov, kradol majetok svojich občanov, posielal ich na nútené práce na dlhé roky, mučil ich, bil a ponižoval. Štefan Luby nemučil ani nevraždil. On bol iba jedným z tých čo učili, ako zločinný a nemorálny režim podporiť zákonmi. Aktívne pôsobil, aby právo mohli študovať iba takí, čo nemali "kádrový problém". Inými slovami: iba takí, čo budú dobre slúžiť režimu KSČ. Luby aktívne pôsobil pre pošľapávanie najzákladnejších občianskych práv a slobôd.

"Pravica" v roku 2005 však nemá problém predstavovať nám komunistu Lubyho ako mimoriadneho vedca. Odporúčanie vyznamenať Lubyho totiž prezident dostal od vlády SR. Vláda SR tak súhlasila s návrhom ministerstva - a teraz sa podržte - SPRAVODLIVOSTI!

Neveríte? Pokojne verte. Mám oficiálny list z úradu vlády. Tejto "reformnej, pravicovej vlády". Z ministerstva vedeného významným politikom KDH Lipšicom. Spravodlivosť po slovensky.

Rehabilitácia režimu KSČ beží v mysliach značnej časti ľudí. Často totiž počuť: za komunistov som sa mal/a lepšie...Už sa k nim pridáva aj vláda a prezident udeľovaním najvyšších štátnych vyznamenaní komunistom. Tentokrát však nie v mysliach. Robia to verejne pred našimi očami, za naše peniaze.

Hanba nám všetkým, čo volíme takých, čo sa potom na najvyšších ústavných a verejných postoch takto správajú k nami prežitej histórii. Je to pošpinenie a potupa všetkých tých, čo boli zavraždení, umučení, žalárovaní, bití a ponižovaní zločineckým režimom KSČ.

Ospravedlňujem sa im za čin dnešných ústavných činiteľov SR. Ak sa chcete ku mne pridať, kliknite na karmu. Bude tak vidieť, koľko nás je.
-

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Škandál Kolíková? Niekomu asi preskočilo

Čo hovorí o koalícii kauza ministerky spravodlivosti.


Už ste čítali?