SR: Prečo budem voliť Radičovú

Autor: Alfonz Halenár | 16.3.2009 o 7:26 | Karma článku: 8,12 | Prečítané:  2671x

Pár dní pred voľbami prezidenta SR som zmenil názor. Už nevhodím prázdnu obálku. Budem voliť Radičovú - aj keď mám voči nej viacero vážnych výhrad. Keď nastupovala oct 2005 na post ministra SR, jedným z jej cieľov bola aj sociálna spravodlivosť. Toto slovné spojenie je na prvých stranách učebníc komunistov. To bol aj dôvod, prečo som na jej oficiálnu ministerskú e-adresu zaslal otázku, či bola v KSČ/KSS. Bez odpovede.

Dnes sa množia signály, že v KSČ nebola. Na druhej strane vie nájsť spoločnú reč so Smerom, viacnásobne v minulosti potvrdila ako jej záleží na "sociálnej spravodlivosti". Ako podpredsedníčka SDKÚ-DS si vedela predstaviť spoluprácu s HZDS po voľbách 2006. Komunisti a eštebáci v Smer-e, ani sluhovia muža s podozrením, že má na rukách krv, jej neprekážajú.

To vyššie však bledne pri pomyslení, že ďalších 5 rokov bude prezidentom SR ničím nie výrazný komunista Gašparovič. Keď ho Mečiar nechal vyhodiť z kandidátky HZDS, opľul pánovu čižmu čo ju roky leštil a založil stranu s invenčným názvom HZD v nádeji, že odsaje voličov HZDS. Šťastná konštelácia politických okolností v roku 2004 mu umožnila stať sa prezidentom.

Pri pomyslení, že mu ďalších 5 rokov bude robiť šéfa kancelárie komunista Čič, otvára sa mi nožík vo vrecku. Čiča v roku 1970 vykopli z KSČ, aby neskôr podal odvolanie a do KSČ bol opäť prijatý. Teda Čič prisahal KSČ, že ruské tanky nás v 1968 oslobodili. Dodnes nechápem VPN, prečo ho dala na 3. miesto kandidátky volieb 1990. Pretože už v 1958 vyhadzoval študentov PF UK zo štúdií za ich pôvod. Čič pochvalne písal o zákonoch č. 231/1948 Zb. a č. 232/1948 Zb., podľa ktorých komunistickí zločinci v 50. rokoch obesili mnoho nevinných ľudí - včítane Milady Horákovej - a označil ich za významný nástroj v boji s kontrarevolučnými živlami.

Niet volieb, ktoré by neboli rozhodujúce. Každé ukazujú, koľko ľudí v tejto nešťastnej červenej krajine odmieta komunistov. Kňazi by mali prestať kolaborovať s Ficom a vyzývať na omšiach, že voliť komunistov je hriech. Mladí ľudia ktorí chcú žiť na Slovensku, by sa mali postaviť pred starých rodičov a opýtať sa ich, či ich ľúbia. Ak áno, nech volia kohokoľvek - len nie komunistov. Nech idú s nimi a presvedčia sa. Volebná komisia dovoľuje pomoc pri vypĺňaní lístka.

Muži ako Čič, Gašparovič, Fico, Paška a ďalší čo ich podporujú, sú hanbou tejto zeme. Voľba Radičovej sa v porovnaní s nimi stáva dobrom.

-

 

p.s. Sociálna spravodlivosť (social justice) je aplikácia pojmu distributívnej, rozdeľovacej spravodlivosti na bohatstvo, majetok, výsady a výhody, ktoré sa hromadia v štáte. Roger Scruton: Slovník politického myslenia, str. 145.

p.p.s. V úsilí pochopiť význam toho, čo sa nazýva sociálna spravodlivosť, som po dobu 10 rokov neuspel, respektíve som dospel k záveru, že v spoločnosti slobodných ľudí nemá toto slovné spojenie žiadny význam. F.A. Hayek: Právo, zákonodarstvo a sloboda, II.diel.

-

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Vraciate sa zo zahraničia? Za nedodržanie izolácie vám hrozí 5000 eur

Do zoznamu menej rizikových krajín pribudne Británia.

Komentár Ondreja Podstupku

Prečo sa štátu nedarí rozdávať peniaze

Koľko prenajímateľov znesie neznesiteľnú bolesť digitálneho bytia?


Už ste čítali?