Ke: Eštebácke správanie poslanca Košíc

Autor: Alfonz Halenár | 4.3.2009 o 7:24 | Karma článku: 9,71 | Prečítané:  2837x

Mestské zastupiteľstvo (MZ) v Košiciach feb26 2009 prinieslo viacero prekvapujúcich chvíľ. Predaj pozemku nápadne sa podobajúci Auparku, vedúcu právneho oddelenia nepoznajúcu zákony, neschválenie doplnku mestského zákona o povinnosti pozbierať zimný posyp ihneď ak prestane pôsobiť ako bezpečnostný faktor, a ďalšie. Pre mňa bolo najväčším "zážitkom" reakcie námestníkov primátora a poslancov, keď som ich fotografoval - pre svoje potreby ale aj ako info pre Košičanov. Napr. námestník primátora Čečko sa na mňa oboril s výčitkou: máte eštebácke správanie!

Manažéri Košic 2009Manažéri Košic 2009A. Halenár

Ľudia počas zasadania poslancov pracujú - preto si myslím, že informácia ako prebiehajú, môže byť užitočná. Aj spolu s fotografiami zástupcov ľudu. Zástupcovia ľudu však na moje fotografovanie zväčša reagujú poznámkami ako: už zasa provokujete?

V úsilí napádať ma vynikajú poslanci za KDH. Začalo to v lete 2008, keď ma za fotografovanie členov majetkovej komisie chcel Čečko vyhodiť z miestnosti. Všimli si to aj novinári, že aj keď z verejného zasadania je možné zhotovovať záznam akýmkoľvek spôsobom, poslanci to neprijímajú. Členovia majetkovej komisie navrhujú predaj majetku všetkých Košičanov. Neprajú si však, aby Košičania vedeli, kto sú. Možno aj preto, lebo viacero predajov bolo hlboko pod cenu. Za jeden takýto predaj sú políciou stíhaní poslanci Olejník(Smer-SD) a Cengel(KDH).

Primator Knapík, námestníci Čečko, Vargovčák, riaditeľ MMK Kolarčík

Zľava: primátor Knapík(KDH), jeho námestníci Čečko(KDH) a Vargovčák(SDKÚ-DS), riaditeľ magistrátu mesta Košice (MMK) Kolarčík.

MZ_feb26_2009_KDH_odvraciahlavy.JPG

Traja z poslancov KDH, ktorí si neprajú byť fotografovaní: vpredu s odvrátenou hlavou Béreš, za ním Forgáč a vedľa neho Figeľ.

 

MZ_feb26_2009_Forgac.JPG

Poslanec Forgáč(KDH): "...nefoťte ma bez môjho dovolenia, lebo ponesiete dôsledky...." Podporil ho aj zozadu sa nakláňajúci poslanec Rychnavský(KDH).

Ako zhnitá čerešňa na torte nechuti poslancov KDH byť fotografovaní, sa ukázala nová vedúca oddelenia. komunálneho práva. Keď som robil zábery pracovníkov MMK, reagovala presne tak isto, ako poslanec Forgáč. Keď nepozná zákony - nečudo, že mesto vynakladá ročne ťažké mil. Sk (státisíce Eur) na externých právnikov.

Novitzka_35.JPG

Zľava: zástupca riaditeľa MMK Dlhý, vedľa neho nová vedúca oddelenia komunálneho práva Novitzská.

Považovať fotografovanie poslancov pri výkone mandátu za eštebácke správanie, ukazuje na desivú neschopnosť "demokratov" pochopiť, že ŠtB fotografovala potajme. Že slúžila k potláčaniu odporu voči zločinnému režimu KSČ. Myslím, že ak sú dnes fotografovaní poslanci a zverejňované ich správanie, slúži to k rozvoju demokracie. K pochopeniu, že v tejto krajine členovia politických strán s demokraciou v názve často nemajú s demokraciou veľa spoločného. Týka sa to žiaľ ako členov KDH, tak SDKÚ-DS, ako aj ďalších strán.

-

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Analytik Smatana: Keď som robil s Matovičom ja, takéto extrémne veci nerobil

Ako by sa mal uvoľňovať Covid automat? Pozrite si rozhovor s analytikom Martinom Smatanom.

Polícia pátra po Harabinovi, nepreberal zásielky od vyšetrovateľa

Harabin tvrdí, že ho na poštu nepustili, pretože nenosí rúško.


Už ste čítali?