Trochu Ameriky aj na Slovensko!

Autor: Alfonz Halenár | 14.3.2008 o 10:10 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  2623x

Dávno tvrdím, že Sme si môže v svojom e-priestore i tlačenom vydaní robiť čo uzná za vhodné. Je to súkromná firma zameraná na predaj informácií. Ich tovarom je slovo, fotografia a od nedávna aj pohyblivý obrázok. Pokojne môže vyhodiť blogera z titulky, ineho uprednostňovať, mazať príspevky. Je to totiž ich e-priestor - oni si ho platia. Platia aj ľudí, čo sa oň starajú. V USA sú ale opäť ďalej. Editori v New York Times nepustia do e-priestoru každého. V krajine s najväčšou slobodou slova je cenzúra úplne bežná. -

Čitateľský komentár sa v e-priestore NYT objaví iba s povolením editora. Ten ho preverí, či v ňom nie sú nadávky, osobné útoky na autora/iných prispievateľov, neucelenosť logiky, príliš veľa gramatických chýb, nedostatok konkrétnych argumentov k téme, nepodložené argumenty a nepravdy a dokonca aj príliš dlhé príspevky + príspevky, ktoré do debaty neprinesú nič nového. Všetko toto si všimla pani Iva Skochová a napísala v Reflexe.

Prispievatelia nedbajúci na to vyššie sa neobjavia v e-priestore NYT. Američania správne vidia, že zverejňovaním všetkého prichádzajú o svoj image a úroveň. V konečnom dôsledku o inzerentov. A teda o peniaze.

Keď sa pozriem na e-priestor Sme očami toho vyššie - je treba zalomiť rukami. Dodržiavanie kódexu je jedna vec. Druhou je, koľko balastu sa dnes a denne objavuje v diskusiách pod textami výborných novinárov, blogerov a prispievateľov. Koľko urážok, neprávd a neznalosti faktov a histórie. Ako na strane prispievateľov, tak na strane "strážcov čistoty" príspevkov.

Nejde o to - mazať oponentov. Pre mňa je veľmi dôležitá informácia, koľkí ľudia v tejto krajine podporujú režim KSČ v podobe komunistov a eštebákov na rôznych postoch. A koľkí ich odsudzujú.

Čo tak priniesť trochu tej Ameriky aj na Slovensko? Zvýšila by sa tým úroveň diskusie. To by následne prinieslo aj kvalitnejších diskutérov. Stúpla by kvalita média. Pritiahla nových čitateľov. A inzerentov. A peniaze.
-

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Analytik Smatana: Keď som robil s Matovičom ja, takéto extrémne veci nerobil

Ako by sa mal uvoľňovať Covid automat? Pozrite si rozhovor s analytikom Martinom Smatanom.

Ľudia sa na AstraZenecu sťažujú najviac, odborníci ju aj tak odporúčajú

Pri AstraZenece zatiaľ nehlásili žiadne úmrtie. Očkujú ňou mladších ľudí.


Už ste čítali?